Іноземні медійники запускають новинну платформу на кшталт TikTok

Джерело: Semafor

Група досвідчених іноземних кореспондентів запускає нову новинну платформу Noosphere, подібну до TikTok.

Noosphere надаватиме необмежений доступ до контенту, створеного незалежними журналістами. Застосунок має нескінченну повноекранну прокрутку, яка нагадує TikTok, але також показує користувачам текстові статті, аудіо та фотографії.

Колишня військова кореспондентка PBS Джейн Фергюсон розповіла, що заснувала Noosphere у відповідь на “розпад екосистем телерадіомовлення та цифрових медіа, який залишив без роботи тисячі талановитих журналістів”.

Фергюсон розповіла, що під час викладання журналістики в Принстоні вона зрозуміла, що і аудиторія, і бізнес-модель журналістики на телебаченні швидко скорочуються, і що не існує платформ, які були б привабливими для споживачів новин і водночас дозволяли б журналістам монетизувати свою роботу.

Вона працювала з невеликою технічною командою і за участю журналістів розробила застосунок. Співзасновником є кореспондент, який очолював бюро видання Vice на Близькому Сході, Себастьян Вокер.

Фергюсон зібрала близько мільйона доларів від кількох керівників, сімейних офісів і друзів, які були зацікавлені в інвестуванні в більш стійкі моделі для журналістики.

Вартість підписки стартуватиме від $15 на місяць і згодом зросте до $19,99. Дохід буде розподілятися між журналістами-учасниками, а також залежатиме від кількості переглядів і підписників, яких кожен журналіст приведе на платформу.

У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.

Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.

У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.

Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.