«Інструмент впливу, аналогічний до РПЦ»: Сюмар про регулювання Telegram в Україні

Джерело: “ЄС”

Народна депутатка від фракції “Європейська солідарність” Вікторія Сюмар заявила, що українська влада має або припинити роботу Telegram на території України, або почати регулювати цей месенджер.

“Питання національної безпеки є ключовим, саме в інтересах національної безпеки відбуваються певні обмеження того, що називається принципом свободи слова, і це нам говорить Європейська конвенція з прав людини. Що у зв’язку з Telegram є найбільш цікавими моментами? Мені здається, що арешт Павла Дурова і все, що відбувалося після нього, є більш ніж промовисте”, – сказала Сюмар.

Нардепка наголосила, що на проблему Telegram вже давно звернули увагу, але її не хочуть помічати в Україні.

“Мені здається, що ця “засвітка” російської пропаганди, яка відбулася після арешту Дурова, де було чітко сказано, що він “начальник связи СВО”, нас змушує дуже серйозно розібратися, що це за месенджер, і що він несе українцям. “Начальник связи СВО” не просто так було сказано, далі були розшифровки про те, що більшість наведень російських ракет здійснюється через Telegram”, – пояснила Сюмар.

За її словами, більшість зв’язків російських військових здійснюються через Telegram.

“Найбільшу проблему я бачу, що українські спецслужби замість того, щоб чітко показувати, як використовується російськими військовими в агресії щодо України Telegram, просто вирішили цей інструмент теж зробити своїм”, – зазначила нардепка.

Вона нагадала, що Дуров 64 рази відвідував Росію з 2014 року – у ключові моменти.

“Я думаю, що реакція російської пропаганди чітко показала, що він був прямим співробітником ФСБ Росії”, – додала Сюмар.

За словами нардепки, це вкрай серйозна проблема, яка прямо стосується національної безпеки.

Також Сюмар зазначила, що є три варіанти, як діяти щодо подальшого використання Telegram.

“Перший варіант – й далі нічого не робити, бо “ми обережно ставимося” і таке інше. Давайте чесно скажемо: цей інструмент за рівнем впливу аналогічний до РПЦ, яка значною мірою була агентурною мережею. Цей інструмент сьогодні – не менш потужний і працює в руках ФСБ. Варіанту нічого не робити немає, є варіант або припинити роботу Telegram на території України, або почати регулювати цей месенджер”, – заявила вона.

Як зауважила Сюмар, для цього потрібно, щоб Telegram створив представництво в Україні, щоб анонімні Telegram-канали були заборонені, а якщо хтось хоче створити свій Telegram-канал, то треба називати своїм іменем для того, аби месенджер взяв на себе зобов’язання блокувати заборонений контент.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.