Інтерпол оголосив у розшук молдовського олігарха та екскерівника партії

Джерело: Newsmaker

Колишнього лідера Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка оголосили в міжнародний розшук за звинуваченнями у створенні злочинної організації, шахрайстві, відмиванні грошей, а також зловживанні владою. Про це повідомила очільниця Антикорупційної прокуратури Молдови Вероніка Драгалін, оприлюднивши посилання на “червоне сповіщення” Інтерполу.

Фото: EPA / EFE

За даними Інтерполу, розшукувані особи з “червоним сповіщенням” підлягають арешту з метою екстрадиції, а правоохоронні органи інших країн отримують офіційне повідомлення про необхідність їх затримання.

Плахотнюк залишив Молдову в червні 2019 року, коли його вплив на владу в країні був значним. Після цього він проживав у США, але в січні 2020 року його перебування там визнали небажаним. За непідтвердженими даними, зараз він може перебувати на території невизнаного Північного Кіпру.

Молдовська прокуратура висунула йому звинувачення у трьох кримінальних справах, пов’язаних із корупцією та фінансовими махінаціями. Однією з найбільших справ є справа про крадіжку у 2014 році $1 мільярда з молдовських банків. Слідство встановило, що через компанії, пов’язані з проросійським олігархом Іланом Шором, Плахотнюк отримав $39 мільйонів і €3,5 мільйона.

Ще у 2023 році прокуратура Молдови звернулася до Інтерполу з проханням оголосити Плахотнюка у міжнародний розшук, але отримала відмову. Після повторного звернення організація задовольнила запит.

  • З початку повномасштабної війни Україна подала понад 70 запитів до Інтерполу для розміщення оповіщень про міжнародний розшук російських воєнних злочинців, але жодного з них не було опубліковано.

Державний департамент США планує цього року закупити автомобілі виробництва компанії Tesla Ілона Маска на 400 млн доларів.

Президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.

Франція та Німеччина розкритикували заяви президента США Дональда Трампа стосовно того, що глава України Володимир Зеленський нібито призвів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Соцмережа Ілона Маска X блокує посилання на Signal.me – сервіс скорочення URL, який месенджер Signal використовує для створення посилань, що дозволяють звʼязатися з користувачем напряму через застосунок.

Заяви Дональда Трампа після сепаратних переговорів між американською та російською делегаціями у Саудівській Аравії викликали цілу бурю емоцій в Україні. Президент США, у своїй традиційній манері, розповідав про те, що “Україні не варто було “починати”, що в України “було 3 роки, щоб домовитись з Росією”, тому у нас нібито немає причин щоб ображатись через те, що переговори про долю України США та РФ ведуть без України. Що Путін “міг би знищити Київ, але не хоче цього”, і “застосовує силу на 20%, а не на 100%”. І що виборів в Україні вимагає не Росія, метою якої є делегітимізувати БУДЬ-ЯКУ українську владу, а “об’єктивна ситуація”, яка нібито полягає у тому, що політичний рейтинг Зеленського впав до 4%. І оскільки для аналізу стану психіки людини, яка є поточним президентом США, нам об’єктивно бракує даних та медичної, а не юридичної експертизи, зупинимось на його публічній позиції, яка поки що все ж має вагу.