Інтервальне голодування може викликати проблеми з серцем – дослідження

Джерело: The Washington Post

Результати нового дослідження свідчать, що ті, хто дотримується інтервального голодування, ризикують померти унаслідок хвороби серця.

Відповідні результати представлено на початку тижня на засіданні Американської кардіологічної асоціації у Чикаго.

Під час дослідження проаналізовано дані про харчові звички 20 000 дорослих американців, за якими спостерігали з 2003 по 2018 роки.

У такий спосіб встановлено, що особи, які дотримувались інтервального голодування – восьмигодинного плану харчування – мали на 91% вищий ризик померти від серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто дотримувався традиційної дієти.

Вчені виявили, що цей підвищений ризик також стосується осіб, які вже живуть з хронічними захворюваннями або раком.

Особи з наявними серцево-судинними захворюваннями, які дотримувались інтервального голодування, мали на 66% вищий ризик смерті від серцевих захворювань або інсульту.

Ті, хто хворів на рак, мали більше шансів померти від хвороби, якщо дотримувались інтервального голодування порівняно з хворими на рак, які харчувались нормально.

Віктор Вензе Чжун, провідний автор і голова відділу епідеміології та біостатистики у Школі медицини Шанхайського університету Цзяо Тун у Китаї зазначив, що ті, хто практикує інтервальне голодування – особливо особи з серцево-судинними захворюваннями та онкологією – повинні бути “надзвичайно обережними”.

“Виходячи з наявних даних, зосередження на тому, що люди їдять, видається важливішим, ніж зосередження на часі, коли вони їдять”, – додав він.

З результатів незрозуміло, чому інтервальне голодування підвищує ризик для здоров’я, однак дослідження свідчить, що особи, які харчувались у режимі 16:8 (голодування протягом 16 годин та вживання їжі протягом 8 годин) мали меншу м’язову масу порівняно з тими, хто харчувався без обмежень у часі.

Це узгоджується з попереднім клінічним дослідженням, опублікованим у журналі JAMA Internal Medicine , яке виявило, що люди, котрі протягом трьох місяців дотримувалися обмеженої за часом дієти, втратили більше м’язів, ніж контрольна група, якій не було призначено періодичне голодування.

З віком важливо зберігати м’язи. Вони захищають від падінь і інвалідності, а також можуть покращити обмін речовин. Дослідження засвідчили, що низька м’язова маса пов’язана з вищим рівнем смертності, включаючи вищий ризик смерті від серцевих захворювань.

Чжун наголосив, що результати дослідження не є остаточними. Вони виявили кореляцію між обмеженим часом харчування та підвищенням смертності, але не змогли показати причинно-наслідкові зв’язки.

Можливо, що люди, які обмежували споживання їжі восьмигодинним щоденним вікном, мали інші звички або фактори ризику, які могли б пояснити підвищену ймовірність смерті від серцевих захворювань.

Вчені також зазначили, що дослідження спиралося на інформацію про дієту, про яку розповідали самі учасники, а тому є ймовірність, що вони не завжди точно повідомляли про тривалість свого прийому їжі.

Інтервальне голодування активно рекламувалось зірками та експертами у сфері охорони здоров’я. Стверджували, що воно допомагає скинути зайву вагу та приносить низку переваг для здоров’я.

Інша форма періодичного голодування передбачає чергування днів голодування з днями нормального харчування. Деякі люди дотримуються дієти 5:2, згідно з якою п’ять днів на тиждень харчуються нормально, а потім два дні голодують.

Інтервальне голодування 16:8 вважається найпростішим, оскільки воно не вимагає голодувати протягом всього дня. Це також зазвичай не передбачає надмірного обмеження їжі.

Прихильники часто їдять або п’ють все, що заманеться, протягом восьмигодинного періоду – єдине правило полягає в тому, що вони не їдять в інші 16 годин доби.

Перші дослідження інтервального голодування, проведені на мишах, свідчать, що це допомогло запобігти розвитку ожиріння та метаболічного синдрому.

Після цього були здебільшого невеликі клінічні випробування на людях, деякі з яких виявили, що обмежене в часі харчування допомогло людям схуднути та покращити кров’яний тиск, рівень цукру в крові та рівень холестерину. Ці дослідження були здебільшого короткостроковими, зазвичай тривали від одного до трьох місяців, і в деяких випадках не показали ніякої користі.

Одне з найретельніших досліджень обмеженого часу харчування опубліковане в New England Journal of Medicine у ​​2022 році. Воно виявило, що люди з ожирінням, яким було призначено дотримуватися низькокалорійної дієти та проінструктовані їсти лише між 8:00 і 16:00 щодня, втрачали не більше ваги, ніж люди, які споживали однакову кількість калорій протягом дня без обмежень щодо того, коли вони могли їсти. Дві дієти мали подібний вплив на артеріальний тиск, рівень цукру в крові, холестерин та інші метаболічні маркери.

Тобто, будь-які переваги обмеженого в часі харчування, швидше за все, є результатом споживання меншої кількості калорій.

Крістофер Гарднер, директор з досліджень харчування в Стенфордському дослідницькому центрі профілактики, сказав, що до результатів дослідження варто ставитись “зі здоровим скептицизмом”.

Він додав, що хотів би побачити всі дані, включаючи потенційні демографічні відмінності в суб’єктах дослідження.

“Чи всі вони мали однаковий рівень наявного доходу та однаковий рівень стресу. Або люди, які їли менш як вісім годин на день, працювали на трьох роботах, відчували сильний стрес і не мали часу на їжу?”, – сказав він.

Він додав, що його найбільша скарга на періодичне голодування полягає в тому, що воно не впливає на якість дієти, оскільки люди можуть вживати висококалорійну їжу.

  • Результати дослідження, проведеного групою вчених у Південній Кореї, свідчать, що відмова від куріння в будь-якому віці допомагає знизити ризик розвитку раку, і найбільш суттєві зміни відбуваються після першого десятиліття відмови від шкідливої звички.
  • Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.