Іран нарощує темпи виробництва збагаченого урану

Джерело: Reuters

Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.

Іран звернув назад багатомісячне уповільнення темпів збагачення урану до рівня чистоти до 60%, близької до збройової.

Багато дипломатів вважали, що уповільнення, що почалося в червні, було результатом секретних переговорів між Сполученими Штатами та Іраном, які призвели до звільнення громадян США, котрі утримувалися в Ірані.

Іран вже має достатньо урану, щоб виготовити три атомні бомби, довівши рівень збагачення до 90 відсотків, згідно з теоретичним визначенням МАГАТЕ. Запаси збагаченого урану зросли до 128,3 кг з часу минулого звіту від 4 вересня, що у понад три рази більше, ніж приблизно 42 кг, яких, за визначенням МАГАТЕ, теоретично достатньо для ядерної бомби за умови подальшого збагачення.

У вересні 2023 року Іран повідомив МАГАТЕ, що відкликає акредитацію у кількох інспекторів агенції. Окрім цього, від роботи усунули близько третини всіх інспекторів МАГАТЕ в Ірані.

18 вересня Німеччина, Велика Британія, Франція та США закликали Тегеран скасувати рішення.

Зауважимо, у 2015 році Іран уклав Спільний всеосяжний план дій з “групою шести”, до якої увійшли США, Китай, Велика Британія, Німеччина, Франція та РФ. План передбачав поступове зняття економічних санкцій з країни в обмін на згортання ядерної програми.

Згідно з умовами, Ірану дозволяється збагачення урану лише на 3,67% з метою використання у цивільних цілях.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва оголосила додатковий пакет військової допомоги на суму 11,25 мільярда євро (12,1 мільярда доларів).

Макс Лессер, старший аналітик з питань нових загроз центру Foundation for Defense of Democracies, що базується у Вашингтоні, розповів, що мережа компаній, якою керує таємна технологічна корпорація Китаю, хоче найняти на роботу нещодавно звільнених державних службовців США.

Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.

 У Фінляндії остаточно зупинили останню вугільну теплоелектростанцію “Салмісаарі”. 

США переживають значну демографічну зміну: кількість народжень серед жінок старше 40 років вперше перевищила кількість народжень серед підлітків.