Іран нарощує темпи виробництва збагаченого урану

Джерело: Reuters

Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.

Іран звернув назад багатомісячне уповільнення темпів збагачення урану до рівня чистоти до 60%, близької до збройової.

Багато дипломатів вважали, що уповільнення, що почалося в червні, було результатом секретних переговорів між Сполученими Штатами та Іраном, які призвели до звільнення громадян США, котрі утримувалися в Ірані.

Іран вже має достатньо урану, щоб виготовити три атомні бомби, довівши рівень збагачення до 90 відсотків, згідно з теоретичним визначенням МАГАТЕ. Запаси збагаченого урану зросли до 128,3 кг з часу минулого звіту від 4 вересня, що у понад три рази більше, ніж приблизно 42 кг, яких, за визначенням МАГАТЕ, теоретично достатньо для ядерної бомби за умови подальшого збагачення.

У вересні 2023 року Іран повідомив МАГАТЕ, що відкликає акредитацію у кількох інспекторів агенції. Окрім цього, від роботи усунули близько третини всіх інспекторів МАГАТЕ в Ірані.

18 вересня Німеччина, Велика Британія, Франція та США закликали Тегеран скасувати рішення.

Зауважимо, у 2015 році Іран уклав Спільний всеосяжний план дій з “групою шести”, до якої увійшли США, Китай, Велика Британія, Німеччина, Франція та РФ. План передбачав поступове зняття економічних санкцій з країни в обмін на згортання ядерної програми.

Згідно з умовами, Ірану дозволяється збагачення урану лише на 3,67% з метою використання у цивільних цілях.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.