Іран остерігається повернення Трампа у Білий дім і прагне підірвати його виборчу кампанію

Джерело: The Washington Post

У розвідці США повідомили, що Іран працює над тим, аби Дональд Трамп не виграв вибори президента Сполучених Штатів у листопаді. У Тегерані побоюються, що його повернення у Білий дім ще більше погіршить і так непрості відносини між країнами.

На брифінгу для журналістів, організованому Управлінням директора національної розвідки (ODNI), ФБР і міністерством внутрішньої безпеки, офіційні особи натякнули на те, що Тегеран виступає проти Трампа, хоча й не сказали про це прямо

Один з високопосадовців ODNI сказав, що, ймовірно, Іран дотримується тієї ж позиції, що у 2020 році – уникнути результату виборів, які погіршать відносини з США.

Попри це посадовці наголосили, що поки не було виявлено жодного іноземного злому, втручання чи підробки виборчих машин і вебсайтів, хоча офіційні особи помітили спроби “просканувати” такі мережі.

Іран покладається на величезну мережу онлайн-акаунтів і пропагандистів для поширення дезінформації, і, зокрема, був активним і загострював напруженість з Ізраїлем через конфлікт у Газі, сказав посадовець.

З огляду на нещодавнє рішення Байдена вийти з перегонів, “ще рано” оцінювати, чи буде Іран активно прагнути просувати можливого опонента Трампа, сказав посадовець. У 2020 році Тегеран намагався підірвати перспективи переобрання Трампа, але, здавалося, не активно просував його конкурентів, дійшло висновку розвідувального співтовариства в оцінці після виборів.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.

До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.

Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.

Захищаючи Україну на фронті загинув фіксер американського телеканалу ABC News Максим Осередчук.