Іран планує передати РФ ракети для ударів по близькому тилу — Defense Express

Джерело:Defense Express

Іран планує передати Росії сотні балістичних ракет Fath-360 і Ababil, які призначені для атаки цілей на фронті та в близькому тилу.

Тема передачі ракет Іраном Росії існує ще з жовтня 2022 року, коли згадувалися ракети Fateh-110 та Zolfaghar. У лютому цього року Reuters повідомило, що Іран передав Росії близько 400 ракет Fateh-110, але досі підтвердження цього не було, Росія не використала іранські ракети.

Fateh-110 та Zolfaghar створені для атак у глибокий тил. Натомість ракети Fath-360 і Ababil, які за словами Reuters Іран має незабаром передати РФ, мають меншу дальність і розраховані на удари по фронту і ближньому тилу.

Fath-360

Ракета Fath-360 – це зменшена версія Fateh-110. Вона має довжину 5,1 метра, вагу 787 кг (з бойовою частиною 150 кг) і досягає швидкості 4 Маха. Оснащена інерціальною та супутниковою системами наведення.

Джерело:Defense Express

Ракета Ababil

Ракета Ababil має довжину 3,7 метра, вагу 240 кг та дальність до 86 км. Існує у двох версіях: з супутниковою та інерціальною навігацією і оптико-електронним наведенням. Пуск здійснюється з транспортно-пускових контейнерів, які об’єднані по 8 одиниць на одній платформі.

Джерело:Defense Express

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).