До Росії продовжує надходити летальна зброя з Ірану та Північної Кореї – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Росія продовжує поглиблювати двосторонні відносини з Іраном та Північною Кореєю, отримуючи летальну зброю для використання у війні проти України.
Іранське інформагентство Mehr News Agency повідомило, що в жовтні 2024 року Іран запустить свої супутники “Ход-Ход” і”«Косар” на низьку навколоземну орбіту з невстановленої російської станції.
ISW вказав на зв’язок між участю Росії в запуску супутників та постачанням до РФ іранських безпілотників Shahed-136/131 та їхніх компонентів.
Щодо Північної Кореї, то, за оцінками Сеула, валовий внутрішній продукт країни зріс на 3,1% у 2023 році порівняно з 2022-м – після щорічного скорочення починаючи з 2019 року. Важка та хімічна промисловість Північної Кореї, зокрема виробництво заліза, сталі, міді, нікелю та алюмінію, зросли торік на 8,1%.
Як зауважили аналітики, у Південній Кореї вважають, що постачання Росією продовольства до КНДР в обмін на зброю допомогло Пхеньяну стабілізувати ціни і, ймовірно, стимулювало північнокорейське внутрішнє виробництво.
За повідомленнями, Північна Корея передала Росії близько 4,8 млн артилерійських снарядів.
- Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.