Іран погрожує атакувати ізраїльський парламент та офіс прем’єра

Джерело: Blick

Іран опублікував список потенційних цілей в Ізраїлі, які можуть бути атаковані під час неминучого удару у відповідь.

Нині ЗМІ повідомляють про 22 цілі, про які Іран оголосив через портал новин своїх збройних сил Defapress. Серед них – нафтові та газові родовища у Середземномор’ї, електростанції на півночі Ізраїлю, військові бази та урядові будівлі в Єрусалимі та Тель-Авіві (зокрема будівля Кнесета, офіс прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та міністерство оборони). Крім того, у приціл Ірану потрапили три аеропорти та дві гавані.

Усі ці об’єкти є найважливішими елементами критичної інфраструктури Ізраїлю.

Інститут вивчення війни у ​​Вашингтоні бачить за цими погрозами з Ірану певну стратегію. Вказані цілі розкидані по всій країні і, ймовірно, режим ісламізму хоче змусити Ізраїль розмістити системи ППО на великій території і тим самим зменшити щільність оборони.

Проблема для Ізраїлю полягає в тому, що загроза ракетних атак походить не тільки з Ірану, а й від “Хезболли” в Лівані (під загрозою північ країни), ХАМАСу у секторі Гази (південний захід), хуситів у Ємені (південь) та іранських позицій у Сирії (північ) та Іраку (схід).

Раніше ми писали, що Іран опинився перед дилемою щодо атаки на Ізраїль у відповідь на вбивство лідера ХАМАСу. У ЗМІ зазначають, що Іран прагне потужної помсти, яка водночас не повинна призвести до повномасштабної війни на Близькому Сході.

Саме ця проблема, імовірно, заважає Ірану швидко атакувати Ізраїль, попри попередження про оперативний напад.

Старша радниця з Близького Сходу та Північної Африки у Міжнародній кризовій групі Діна Есфандіарі вважає, що Іран захоче потужно відповісти Ізраїлю, але зробити це так, щоб не почалась війна, в яку будуть втягнуті США.

Серед варіантів атаки по Ізраїлю Іран може обрати атаку на військові об’єкти, як це було у квітні. Однак ця атака завдала мінімальної шкоди Ізраїлю, який відбував ворожі цілі з допомогою союзників.

Другий варіант – використати для атаки свої проксі-сили, такі як ополченці в Іраку, угруповання “Хезболла” у Лівані та хусити у Ємені.

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.  

Молдавські спецслужби підозрюють російського олігарха Романа Абрамовича у причетності до порушень під час президентських виборів та референдуму щодо євроінтеграції в Молдові. Згідно з доповіддю Служби інформації та безпеки (SIS), представленою 13 грудня директором Александру Мустяце, Росія втручалася у виборчий процес через підкуп виборців, кібернапади на виборчу інфраструктуру та мережу пропаганди на платформах Telegram, TikTok та YouTube.