Іран відправив Росії близько 400 балістичних ракет, – Reuters

Джерело: Reuters

Шість джерел повідомили виданню Reuters, що Іран надав Росії приблизно 400 потужних балістичних ракет класу “земля-земля”.

За словами експертів, вони включають балістичну зброю малого радіусу дії, таку як Zolfaghar. За даними іранських джерел, ця мобільна ракета здатна вражати цілі на відстані від 300 до 700 км.

Одне з іранських джерел повідомило, що постачання почалися на початку січня. Зазначають, що вже було щонайменше чотири постачання ракет і найближчими тижнями буде більше. 

Інший високопоставлений іранський посадовець сказав, що деякі з ракет відправлено до Росії кораблем через Каспійське море, а інші – транспортовано літаком.

“Буде більше постачань. Немає причин це приховувати. Нам дозволено експортувати зброю в будь-яку країну, яку ми забажаємо”, – сказав другий іранський чиновник.

Четверте джерело, знайоме з цим питанням, підтвердило, що Росія нещодавно отримала велику кількість ракет від Ірану, не надавши додаткових подробиць.

  • Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.
  • За даними аналітиків, Кремль подвоює підтримку Ірану тоді, як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.