Ірландія заборонила деяким українцям в’їзд до країни: пояснення Мін’юсту

Джерело: заява Міністерства юстиції Ірландії та Shengen news

З 5 червня 2024 року Ірландія вводить нові правила в’їзду для громадян України. Відтепер для в’їзду до країни обов’язково потрібен дійсний біометричний паспорт. Це рішення пояснили у Міністерстві юстиції Ірландії.

З 2022 року через російське вторгнення громадянам України дозволяли в’їжджати до Ірландії з простроченими біометричними паспортами або внутрішніми паспортами. Однак тепер ці тимчасові заходи скасовано.

“З 5 червня громадянам України відповідно до розділу 4 Закону про імміграцію 2004 року для в’їзду в державу потрібен дійсний біометричний паспорт. Для поточних бенефіціарів тимчасового захисту в Ірландії важливо знати про цю вимогу, якщо планують тимчасово виїхати з країни”, – йдеться у заяві.

У міністерстві пояснили, що це рішення узгоджено з практикою інших держав-членів Європейського Союзу відповідно до вказівок Комісії ЄС. Ситуація змінилася після початку війни, тому важливо перейти від екстреного реагування до більш стійкого, наголосили у відомстві.

Більшість громадян України, які їдуть до Ірландії, мають дійсні біометричні паспорти, тому нові зміни не заборонять їм в’їзд. Безвізовий режим для українців продовжує діяти.

Для тих, хто вже перебуває під тимчасовим захистом в Ірландії, нові правила не матимуть впливу на їхній статус. Однак їм знадобиться дійсний біометричний паспорт для повторного в’їзду в країну, якщо вони планують подорожувати за її межами.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Ірландія посіла третє місце серед країн ЄС за кількістю новоприбулих українців, які шукають міжнародного захисту через вторгнення РФ.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.