Скорочення соцвиплат в Ірландії вплине на кожного третього українського біженця – міністр

Джерело: Reuters

Міністр фінансів Ірландії Майкл Макграт в середу, 15 травня, повідомив, що майже на третину українських біженців, які проживають у державних установах, вплине рішення країни скоротити соціальні виплати.

У вівторок уряд вирішив зменшити виплату з 220 євро до 38,80.

Трохи менше ніж 47 000 українських біженців проживають у державних закладах, таких як готелі, де їм надають харчування та інші послуги. 

“За нашими оцінками, приблизно 86 000 зі 107 000, які приїхали сюди з України, залишаються в штаті, і ця зміна [скорочення виплат] вплине приблизно на 27 000”, – сказав Макграт.

Ірландія має один із найвищих показників українських біженців на власне населення у 5,3 мільйона осіб.

Житло для біженців і стрімке зростання кількості шукачів притулку нещодавно стало серйозною політичною проблемою в Ірландії, яка роками намагається підвищити серйозну нестачу житла.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.