Іспит для вступників 2022 року: Міносвіти перевірить, хто насправді вчиться в аспірантурі

Джерело: Інтерфакс-Україна

У 2024 році Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме спеціальні державні іспити для аспірантів, які вступили у 2022 році. Про це повідомив заступник міністра Михайло Винницький.

“Ми цьогоріч запроваджуватимемо саме спеціальні державні іспити для тих, хто вступив у 2022 році, щоб перевірити, що вони справді продовжують своє навчання в аспірантурі, а не використовують аспірантуру не за призначенням”, – сказав він в ефірі телемарафону в понеділок.

Винницький стверджує, що до 2022 року щорічно до аспірантури вступало приблизно 7 тисяч осіб. Від початку ж повномасштабного вторгнення ця цифра зросла до 15 тисяч вступників.

Наразі 246 тисяч осіб зареєструвалися на єдиний вступний іспит (ЄВІ) для вступу до аспірантури, із них 91 тисяча чоловіків віком від 25 до 60 років.

Цього року вступити на денну форму аспірантури можна буде лише на бюджетній основі. На заочній ж або вечірній формі навчання залишається можливість навчатися за контрактом.

Серед державних іспитів, які складатимуть аспіранти, що вступили у 2022 році, буде єдиний державний залік з іноземної мови. Його проводитимуть у жовтні-листопаді.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.