Історик Сергій Плохій став лауреатом почесного ступеня Оксфордського університету

Джерело: Сергій Плохій/Facebook
Історик та професор Сергій Плохій, удостоєний звання лауреата почесного ступеня на церемонії “Encaenia”, що відбудеться 25 червня 2025 року.
“Я радий бути серед справді видатних людей, яких цього року відзначив Оксфордський університет, колиска західної вищої освіти. Щиро дякую всім, хто брав участь у процесі номінування”, – написав Сергій Плохій.
Довідка. Сергій Миколайович Плохій — український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, де він також обіймає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту. Один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи. Член Українського ПЕН. Є членом наукової ради “Українського історичного журналу”.
Сергій Плохій є автором більше десятка книг з історії України та Східної Європи. Входить до складу наукової ради Українського історичного журналу.
У 2002—2005 роках книги Сергія Плохія вигравали перший приз Американської асоціації Українських студій (American Association for Ukrainian Studies).
2009 — премія Американської асоціації сприяння слов’янським дослідженням (“Early Slavic Studies Association Distinguished Scholarship Award”).
2015 — Премія Лайонела Ґелбера (Канада) за найкращу англомовну книжку 2014 року з історії міжнародних відносин “The Last Empire: The Final Days of the Soviet Union”.
2015 — Премія фундації Антоновичів.
2018 — Національна премія України імені Тараса Шевченка (за книгу “Брама Європи”).
2018 — британська Премія Бейлі Ґіффорд у галузі документалістики (за книгу “Чорнобиль. Історія трагедії”).
- Президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2025 рік. Відзнаку отримали діячі культури, мистецтва, літератури та журналістики.
У Вільнюсі, столиці Литви, оприлюднили план масштабної евакуації на випадок можливого нападу з боку Росії. Це рішення ухвалене в межах підготовки країни до можливих наслідків війни в Україні.
Міністерство фінансів України заявило, що не змогло домовитися про реструктуризацію державного боргу на суму 2,6 млрд доларів. Крайній термін виплат настане наступного місяця, тому якщо не реструктуризувати чи не виплатити борг, постане питання про оголошення дефолту.
Дослідники визначили 17 змінних факторів, які можна контролювати, і які можуть впливати на ризик розвитку трьох основних захворювань головного мозку: інсульту, деменції та депресії у літньому віці.
Два шведські винищувачі під командуванням НАТО перехопили російський розвідувальний літак над Балтійським морем.
Минулої доби російські війська 42 рази обстріляли населені пункти Донецької області. Троє людей загинуло, семеро поранені.