ISW: Дамбу Курахівського водосховища могли підірвати російські війська
Джерело: ISW
Російські військові могли зруйнувати дамбу Курахівського водосховища, розташованого в Покровському районі Донеччини, припускають експерти Інституту вивчення війни.
Дамбу зруйнували напередодні під час обстрілу села Курахове. Українські та російські джерела розходяться у думці про те, хто міг це зробити. Зокрема голова Донецької ОВА Вадим Філашкін заявив, що удару завдала російська армія.
Філашкін наголосив, що цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій – як на Донеччині, так і на Дніпровщині.
Тоді як російські воєнкори одразу припустили, що її підірвали українські військові з метою ускладнити просування російської армії до Курахового. Однак села, розташовані нижче за течією річки та потенційно схильні до затоплення, контролюються ЗСУ, і через них проходять шляхи постачання гарнізону Курахове. Російські війська, своєю чергою, просуваються до цих населених пунктів уздовж північного берега Курахівського водосховища.
Згідно з даними експертів ISW, російська армія могла підірвати греблю, щоб створити значну і тривалу повінь на заході Курахівського водосховища. Така ситуація могла б дати потенційну змогу російським силам оточити українські війська на півночі та півдні від Курахового. Водосховище є важливим бар’єром, який ділить українські війська у цьому районі. Підрив дамби дозволив би розширити цей бар’єр, а також завадити українській армії використати автомобільну трасу Донецьк-Запоріжжя.
Разом з тим, можливі переваги, котрі російські війська можуть отримати з пошкодження греблі, наразі незрозумілі, оскільки масштаби та тривалість повені поки невідомі.
Тоді як Філашкін вже зауважив, що, від учора і до сьогоднішнього вечора в регіоні підтоплення будинків не зафіксовано.
Станом на 16:00 12 листопада з Курахівського водосховища вилилося 15 мільйонів кубометрів води. На щастя, села на річці Вовчій не затоплені, – написав він.
Раніше у Генштабі акцентували, що майже третина усіх боєзіткнень на фронті відбувається на Курахівському напрямку.
Довідка. Курахівське водосховище — водосховище на річці Вовча в Покровському районі Донецької області, Україна. На березі розташоване місто Курахове. Курахівське водосховище було створено з метою охолодження Курахівської ТЕС. Річка Вовча, на якій знаходилася зруйнована дамба — найбільша і найдовша притока Самари (ліва притока Дніпра). Її довжина — 323 км, а площа басейну — 13300 км².
- На Білгородщині РФ ворог замінував дамби та будує оборонні фортифікації навколо обласного центру. Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев.
- Контрнаступ російських військ у Курській області зупинено, і частина території залишається під контролем України, повідомив представник комендатури ЗСУ Олексій Дмитрашковський у коментарі для AFP.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.