ISW оцінив, на яку відстань росіяни просунулися на Харківщині

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська нещодавно підтвердили просування в межах Вовчанська (на північний схід від міста Харків) і продовжили наступальні операції в цьому районі.

Зокрема ворог 19 травня продовжував наступати поблизу Липців (на північний схід від міста Харків), але не зробив жодного підтвердженого просування.

19 травня один з російських військових блогерів заявив, що 18 травня окупанти просунулися на глибину до 800 метрів у невстановленому районі в напрямку Липців, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви.

За даними Генштабу ЗСУ, українські сили відбили російські атаки на південь від Глибокого (на північ від Липців) і Лук’янців (на північний схід від Липців), а російські війська продовжують наступ у напрямку Зеленого (на північний схід від Липців).

Міністерство оборони Росії (МО) та інші російські військові блогери стверджували, що загарбники відбили українські контратаки біля Липців.

Російські війська нещодавно підтвердили просування в межах Вовчанська (на північний схід від міста Харків) і продовжили наступальні операції в цьому районі 19 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 травня, свідчать, що противник нещодавно просунувся в межах північно-східного Вовчанська.

Також геолокаційні кадри вказують на те, що російські сили просунулися вулицею Гагаріна в північно-західному Вовчанську, а нещодавно російська піхота дещо просунулася на південний (лівий) берег річки Вовча під нині зруйнованим мостом на вулиці Гагаріна.

ISW не спостерігав, як російські війська керують транспортними засобами на південному березі річки Вовча у Вовчанську, а також російські підрозділи не зберігають більш ніж окремі обмежені позиції на південному березі.

Російські військові блогери стверджували, що ворог захопив Старицю та Бугруватку (обидва на південний захід від Вовчанська), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Російські війська також продовжували наземні атаки біля Стариці та в напрямку Прилипки (обидва на південний захід від Вовчанська) та поблизу Тихого (на схід від Вовчанська).

  • У Вовчанську Харківської області автомобіль з цивільними мешканцями потрапив під обстріл росіян, внаслідок чого загинуло двоє осіб.
  • 19 травня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували близько десяти  тисяч росіян та більш як 1330 одиниць озброєння та техніки ворога.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.