ISW оцінив виведення з ладу 20 російських ракет за допомогою РЕБ

Джерело: Інститут вивчення війни
За даними аналітиків, виведення з ладу понад 20 ракет за допомогою засобів РЕБ може бути переломним моментом для українських можливостей радіоелектронної боротьби.
Як йдеться в щоденному звіті, засобам радіоелектронної боротьби зазвичай приписували виведення з ладу російських безпілотників, але не ракетних систем.
ISW раніше оцінював, що кампанія ударів Росії проти України і українська адаптація до протидії новим російським ударним комплексам є частиною ширшої тактичної і технологічної гонки “напад-захист” між можливостями дальньої авіації та протиповітряної оборони.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, російський ракетний удар 13 січня, був схожий на удар, якого росіяни завдали 8 січня.
На думку експертів, слова Ігната вказують на те, що українські сили здатні розпізнати закономірності в повторюваних російських ударах і, відповідно, впроваджувати інновації та адаптуватися до них.
- У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України поінформували про отримання 100 гігабайтів секретних даних з російського підприємства ООО “Специальный технологический центр” («СТЦ»).
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.