ISW оцінив виведення з ладу 20 російських ракет за допомогою РЕБ

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, виведення з ладу понад 20 ракет за допомогою засобів РЕБ може бути переломним моментом для українських можливостей радіоелектронної боротьби.

Як йдеться в щоденному звіті, засобам радіоелектронної боротьби зазвичай приписували виведення з ладу російських безпілотників, але не ракетних систем.

ISW раніше оцінював, що кампанія ударів Росії проти України і українська адаптація до протидії новим російським ударним комплексам є частиною ширшої тактичної і технологічної гонки “напад-захист” між можливостями дальньої авіації та протиповітряної оборони.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, російський ракетний удар 13 січня, був схожий на удар, якого росіяни завдали 8 січня.

На думку експертів, слова Ігната вказують на те, що українські сили здатні розпізнати закономірності в повторюваних російських ударах і, відповідно, впроваджувати інновації та адаптуватися до них.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.