ISW: Путін продовжує ухилятись від згоди на перемир’я, щоб отримати більше поступок від США
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували телефонну розмову президентів США та РФ – Дональда Трампа та Володимира Путіна – наголосивши, що очільник Кремля досі ухиляється від прямої відповіді щодо 30-денного перемир’я.
Фахівці зауважили, що в офіційній публікації розмови з боку Кремля вказано, що Путін наголосив Трампу на необхідності усунути “коронні причини” війни.
Це означає, що Росія не відмовилась від своїх першочергових цілей і її метою є нейтралітет України, проросійський уряд у Києві, послаблення української армії тощо.
Відтак фахівці вважають, що Путін навмисне затягує з відповіддю щодо тимчасового перемир’я, аби отримати певні поступки перед офіційними перемовинами про припинення війни.
“Наполегливість вимог Путіна щодо капітуляції України демонструє, що Путін не зацікавлений у добросовісних переговорах для досягнення заявленої мети Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні”.
Щодо домовленностей Трампа і Путіна про припинення взаємних атак на енергетики, то, зазначили фахівці, точні контури цієї угоди незрозумілі.
Зокрема у Кремлі повідомили, що Путін прийняв пропозицію Трампа про 30-денний мораторій на удари по “енергетичній інфраструктурі” і “негайно віддав російським військовим відповідний наказ”.
Натомість Білий дім заявив, що Путін і Трамп погодилися на “енергетичне та інфраструктурне припинення вогню”.
“Незрозуміло, які цілі прямо заборонені згідно з 30-денним мораторієм, зважаючи на різницю у мовах між двома щодо зчитування дзвінка”.
Президент України Володимир Зеленський 18 березня схвалив угоду Трампа і Путіна про мораторій на енергетичні удари та заявив, що Україна очікує отримати від Трампа додаткову інформацію щодо цієї пропозиції.
Але при цьому Зеленський заявив, що Україна не погодиться на ситуацію, якщо Росія завдасть удару по українській енергетичній інфраструктурі, а Україна не зможе відповісти.
Водночас Путін відхилив пропозицію про припинення вогню у Чорному морі, але погодився на окремі перемовини щодо цього питання. Російський президент також відхилив пропозицію США та України про повне припинення вогню по всій лінії фронту.
Серед інших причини, чому Путін не погоджується на 30-денне перемир’я – нещодавнє просування військ РФ у Запорізькій області. Аналітики вважають, що Росія хоче здобути нові територіальні перемоги перед тим, як погодитись на припинення вогню, а потім на перемовинах вимагати, аби їй віддали всю Запорізьку область.
- Під час розмови глава РФ Володимир Путін погодився на обмежене припинення вогню, а не на повноцінне, на якому наполягали США і яке Україна вже прийняла.
Над королівським Сандрінґемським палацом у Великій Британії запроваджено безпольотну зону після того, як під час візиту президента України Володимира Зеленського до маєтку короля Чарльза ІІІ були помічені безпілотники.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.