ISW: Путін «вдає зацікавленість у мирних переговорах»

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що президент РФ Володимир Путін використав свою зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб “просувати кремлівські наративи, вдаючи зацікавленість у мирних переговорах”.

Вчора, 16 травня, Сі та Путін підписали спільну заяву, в якій йдеться про підтримку Росією запропонованого Китаєм “мирного плану” та можливих майбутніх переговорів під керівництвом Китаю щодо припинення війни.

У заяві вони стверджують, що обидві країни підтримують “стійке врегулювання кризи в Україні”.

Раніше ISW зазначали, що Кремль, ймовірно, використовувати будь-які заклики до мирних переговорів, щоб “вдавати зацікавленість у переговорах, сподіваючись підірвати підтримку України Заходом”.

Аналітики додали, що РФ також сподівається, що Захід змусить Україну піти на переговори з Росією і  тим самим “йти на поступки щодо українського суверенітету та територіальної цілісності”.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.