ISW зреагував на статтю NYT про те, що Україна може виграти війну без деокупації територій

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на статтю видання The New York Times про те, що Україна може перемогти РФ у війні, навіть якщо не звільнить окуповані території.

У своїй статті NYT посилалось на неназваних офіційних осіб США, які нібито вважають, що Україна – навіть без повернення своїх земель – все одно стане переможцем, наблизившись до НАТО та Євросоюзу.

Та, за словами аналітиків, такі висновки американських посадовців ґрунтуються на кількох хибних припущеннях. Перше за все це припущення, що Україна гарантована стане членом НАТО та Європейського Союзу.

“Членство України у НАТО чи ЄС не потрібно сприймати як даність під час обговорення її безпеки у майбутньому”, – наголосили фахівці.

Друга хибна думка посадовців США – що окупація кількох областей не вплине на економіку та здатність України захищатись від майбутніх атак РФ.

“Території, які зараз окуповані РФ, економічно та стратегічно необхідні Україні. Їх подальша окупація позбавить Україну економічних ресурсів та стратегічно важливих земель. Сам Путін заявив, що РФ не буде задоволена закінченням війни у тому вигляді, в якому вона зараз і прямо закликав вивести українські війська з неокупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя, наголошуючи, що саме вивід військ є умовою мирних перемовин”, – нагадали фахівці.

Вони додали, що Путін не раз називав війну в Україні “протистоянням з НАТО” і постійно наполягає на тому, аби Україна офіційно відмовилась від прагнень приєднатись до Альянсу. Відтак немає ніяких причин вважати, що Путін відмовиться від війни, якщо це наблизить членство України у НАТО.

Третій хибний наратив – що війну можна завершити, погодившись на умови РФ.

“ISW навпаки вважає, що припинення вогню на російських умовах дасть військам РФ час на відпочинок та відновлення перед ймовірною новою атакою з більш підготовленою лінією фронту. Путін був чітким та послідовним у своїй кінцевій меті – знищити Українську державу і не відмовиться від цієї мети, поки не відчує, що досяг її”, – резюмували аналітики.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.