ISW зреагував на статтю NYT про те, що Україна може виграти війну без деокупації територій

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на статтю видання The New York Times про те, що Україна може перемогти РФ у війні, навіть якщо не звільнить окуповані території.

У своїй статті NYT посилалось на неназваних офіційних осіб США, які нібито вважають, що Україна – навіть без повернення своїх земель – все одно стане переможцем, наблизившись до НАТО та Євросоюзу.

Та, за словами аналітиків, такі висновки американських посадовців ґрунтуються на кількох хибних припущеннях. Перше за все це припущення, що Україна гарантована стане членом НАТО та Європейського Союзу.

“Членство України у НАТО чи ЄС не потрібно сприймати як даність під час обговорення її безпеки у майбутньому”, – наголосили фахівці.

Друга хибна думка посадовців США – що окупація кількох областей не вплине на економіку та здатність України захищатись від майбутніх атак РФ.

“Території, які зараз окуповані РФ, економічно та стратегічно необхідні Україні. Їх подальша окупація позбавить Україну економічних ресурсів та стратегічно важливих земель. Сам Путін заявив, що РФ не буде задоволена закінченням війни у тому вигляді, в якому вона зараз і прямо закликав вивести українські війська з неокупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя, наголошуючи, що саме вивід військ є умовою мирних перемовин”, – нагадали фахівці.

Вони додали, що Путін не раз називав війну в Україні “протистоянням з НАТО” і постійно наполягає на тому, аби Україна офіційно відмовилась від прагнень приєднатись до Альянсу. Відтак немає ніяких причин вважати, що Путін відмовиться від війни, якщо це наблизить членство України у НАТО.

Третій хибний наратив – що війну можна завершити, погодившись на умови РФ.

“ISW навпаки вважає, що припинення вогню на російських умовах дасть військам РФ час на відпочинок та відновлення перед ймовірною новою атакою з більш підготовленою лінією фронту. Путін був чітким та послідовним у своїй кінцевій меті – знищити Українську державу і не відмовиться від цієї мети, поки не відчує, що досяг її”, – резюмували аналітики.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.