Ердоган запропонував Путіну допомогти завершити російсько-українську війну

Джерело: Reuters

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував Володимиру Путіну допомогу у завершенні російсько-української війни, однак у Кремлі відкинули його пропозицію.

Спілкуючись з Путіним у кулуарах саміту Шанхайської організації співпраці (ШОС), який триває у Казахстані, Ердоган висловив думку, що припинити війну та встановити справедливий мир можна на умовах, які задовольнятимуть і Україну, і Росію.

Водночас речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи слова Ердогана заявив, що він не може стати посередником у війні.

“Ні, це не можливо”, – сказав Пєсков, не пояснивши, чому.

Від початку повномасштабної війни, Туреччина, яка є членом НАТО, не стала на сторону жодної зі сторін, намагаючись підтримувати хороші відносини як з Україною, так і з Росією.

Туреччина також не запровадила жодних санкцій проти Росії, на відміну від колег по Альянсу.

Водночас у перші місяці війни Туреччина допомогла підписати так звану Чорноморську угоду, завдяки якій Україна безпечно вивозила зерно з одеських портів. Ця угода діяла рік.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.