Італійський банк UniСredit заявив про плани вийти з Росії навіть після закінчення війни
Джерело: Андреа Орсел у коментарі Financial Times
Один з останніх західних банків, котрі продовжують працювати в Росії, італійський UniCredit має намір згорнути російський бізнес, навіть якщо війна поти України завершиться, заявив головний виконавчий директор кредитної організації Андреа Орсел.
Наш намір піти з Росії є абсолютно зрозумілим. Ми йдемо і завершимо це, ми не можемо повернутися, – наголосив Орсел.
За його словами, за три роки військових дій та санкцій банк розглянув кілька серйозних пропозицій про продаж російської “дочки”, але санкції та “інші труднощі”не дозволили провести угоду.
Завершення війни, якщо відбудеться, не загальмує, а прискорить відхід UniCredit з російського ринку, акцентував Орсел: “Якщо відбудуться зміни в політиці, наші можливості з продажу за справедливу ціну покращаться, оскільки ситуація нормалізується для всіх сторін”.
UniCredit вже згортає операції в Росії, які, втім, продовжують приносити йому прибуток — понад 500 млн євро минулого року. У січні банк зупинив зовнішні перекази в євро, дотримуючись припису Європейського ЦП, який зажадав від UniCredit утричі зменшити бізнес у РФ до 2025 року. Аналогічну вимогу отримав Райффайзенбанк — найбільший із західних банків, що залишаються в Росії.
Група UniCredit прийшла на російський ринок у 2005 році. Після початку повномасштабної війни UniCredit, як і інші банки, оголосив про плани позбутися російського бізнесу. Продати “дочки”, втім, вдалося небагатьом: французькому гурту Societe Generale, нідерландському ING та американському Goldman Sachs.
- В умовах все потужніших американських санкцій Росія постає перед серйозними економічними проблемами, що впливають на її бюджет. Так, нафтова та газова промисловості, які складають основу державних доходів, стрімко втрачають стабільність.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафтипісля останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафтипісля того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
- Західні компанії, які вийшли з ринку Росії одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, зазнали великих втрат.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.