Італія допоможе українським виробникам вийти на світові ринки
Джерело: Мінекономіки
Італія допоможе українським виробникам вийти на світові ринки, а також просувати бренд “Зроблено в Україні” на торгових майданчиках.
Про це домовились міністерка економіки України Юлія Свириденко з міністром підприємств та виробництва Італії Адольфо Урсо під час зустрічі в межах Саміту міністрів країн G7 щодо промисловості, технологій та інновацій.
Очільниця Мінекономіки зазначила, що італійський уряд має успішний досвід реалізації програм підтримки місцевих виробників. За її словами, завдяки такій підтримці бренд Made in Italy став відомим у всьому світі.
“Домовились про те, що Італія надасть експертів, які допоможуть Україні просувати бренд Made in Ukraine за прикладом того, як це відбувалося в Італії два десятки років тому. Також італійські партнери запропонували допомогти із просуванням українських виробників на таких торгових майданчиках, як Amazon та інші. Щиро вдячні Адольфо Урсо за його підтримку і готовність допомогти нам у реалізації політики Made in Ukraine, просуванні вітчизняних продуктів на зовнішні ринки та розширенні наших експортних можливостей”, – розповіла Юлія Свириденко.
Також під час зустрічі сторони обговорили перспективи залучення італійського приватного сектору до відновлення української економіки. Спільні проєкти у сфері логістики, виробництва та інші.
“Для нас вкрай важливо залучати іноземних інвесторів на український ринок: як повертати тих, які залишили український ринок з початку повномасштабного вторгнення, так і тих, хто не працював в Україні, але розглядає цю можливість. В першу чергу – інвестиції у реальний сектор та локалізацію виробництв”, – сказала Юлія Свириденко.
Крім того, сторони обговорили проблемні питання у сфері кредитування експортерів та інвесторів від Експортно-кредитного агентства Італії SACE.
- Українські виробники отримали можливість експортувати кормове борошно та кормові жири до Держави Ізраїль.
- Кувейт відкрив доступ до свого ринку для експорту риби та рибних продуктів з України.
- Китай відкрив доступ до свого ринку для українських виробників меду. Процедура відкриття ринку меду у КНР тривала з 2019 року.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.