Італія надала фінансування для закупівлі двох машин механізованого розмінування – глава МВС

Джерело: Ігор Клименко у Telegram

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів про результати офіційного візиту посла Італійської Республіки П’єра Франческо Дзадзо.

Очільник МВС повідомив, що Італія надала фінансування для закупівлі двох машин механізованого розмінування.

За його словами, під час зустрічі обговорено низку важливих питань, серед яких – надання Україні гуманітарної та військової допомоги.

“Дякую уряду Італії, італійському народові за ту підтримку упродовж двох років, яка надається нашій країні. Зокрема, дуже велика допомога надходить у сфері цивільного захисту”, – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Очільник МВС та посол Італійської Республіки в Україні обговорили співпрацю країн у сфері лікування і реабілітації наших військовослужбовців та проєкти, що стосуються безпекової ситуації в Україні.

“Ми зацікавлені у допомозі Європи, країн “Групи Семи”, безпосередньо Італії щодо побудови безпечного простору в Україні. Це і система відеоспостереження, і система розкриття злочинів – кримінальний аналіз, робота оперативних служб тощо”, – розповів Ігор Клименко.

Окремий акцент – на гуманітарному розмінуванні. Італія активно долучається до цього процесу. Зокрема, надала фінансування для закупівлі двох машин механізованого розмінування саперним підрозділам ДСНС.

“Договір укладено, чекаємо постачання”, – резюмував Ігор Клименко.

Своєю чергою, посол Італійської Республіки П’єр Франческо Дзадзо запевнив, що питання підтримки України у всіх сферах залишається пріоритетним.

“Ми б хотіли запевнити, що Україна буде одним із пріоритетів під час головування Італії у “Групі Семи”. Ми будемо продовжувати надавати підтримку на усіх рівнях – політичному, економічному, фінансовому, військовому та гуманітарному”, – запевнив П’єр Франческо Дзадзо.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.