Італія планує придбати 125 танків Leopard 2 для посилення своїх військ – Reuters

Джерело: Reuters

13 липня заступниця міністра оборони Італії Ізабелла Рауті повідомила, що країна планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Рауті, членкиня партії “Брати Італії” прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні, повідомила комітету з питань оборони нижньої палати парламенту, що купівля техніки є частиною зусиль з оновлення армії країни.

Цей крок знаменує собою першу офіційну ініціативу Італії щодо поповнення свого арсеналу після початку повномасштабної війни РФ проти України.

Адміністрація прагне включити програму в багаторічний оборонний бюджет на 2023-2025 роки, відклавши початкові кошти у 4 мільярди євро з 2024 року на придбання нових танків і модернізацію іншої військової техніки, пояснила Рауті.

Джерело в обороні, повідомило Reuters на умовах анонімності, що держава планує придбати 125 танків Leopard 2, додавши, що інвестиції в 4 мільярди євро будуть здійснені до 2037 року.

  • 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
  • 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
  • Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

В Україні 56 160 доз вакцин “Comirnaty” (виробник — Pfizer), призначених для дорослих та дітей віком від 5 до 12 років, отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

Україна отримала нову масштабну партію техніки від міжнародних партнерів, яку використають для підключення інтернету в укриттях та облаштування кабінетів інформатики в українських школах.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.