Італія виділить €6 млн на розмінування України – Мінекономіки
Джерело: Мінекономіки
Італійська агенція розвитку співробітництва (AICS) оголосила грантовий конкурс на очищення прифронтових територій України від вибухонебезпечних предметів.
“Проєкти мають бути спрямовані на нетехнічне та/або технічне обстеження територій, а також включати елемент інформування населення про мінні загрози”, – повідомили у Мінекономіки.
Пріоритет надаватиметься Харківщині, де 55 з 56 громад постраждали від наслідків війни.
“Це вперше одна із країн-партнерів виділяє гроші безпосередньо на очищення наших земель, залучаючи до цього процесу у тому числі українських операторів протимінної діяльності. Я вірю, що така співпраця дозволить швидше повернути до використання та ідентифікувати забруднені території й посилити співпрацю не лише на рівні інституцій, але й між організаціями та компаніями наших країн, які прагнуть зробити українську землю безпечнішою”, – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Загальний бюджет конкурсу становить 6 мільйонів євро, але сума кожного проєкту не може перевищувати 1,8 мільйона євро.
Заявниками в межах конкурсу можуть бути лише неприбуткові організації, які разом з тим можуть залучати комерційних операторів протимінної діяльності як партнерів у реалізації проєктів.
- Канада направить 15 млн канадських доларів (близько 11,7 млн дол. США) на проведення робіт із розмінування України.
- До 2034 року учасники Коаліції з розмінування нададуть Україні €700 млн для закупівлі обладнання для розмінування.
- Україна потребує $29,8 мільярда для розмінування своїх територій, що на $4,8 мільярда менше від попередніх оцінок.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.