Ізраїль дав жителям північної частини сектора Гази 24 години на евакуцію
Джерело: The new York Times
Ізраїльські військові у своїй заяві від 13 жовтня дали жителям північної частини сектора Гази 24 години на евакуацію до південної частини території.
Своєю чергою Організація Об’єднаних Націй заявила, що така евакуація спричинить переміщення понад мільйона осіб і призведе до “руйнівних гуманітарних наслідків”.
Речник ООН Стефан Дюжаррік заявив, що вони “рішуче закликали” ЦАХАЛ скасувати наказ, щоб уникнути перетворення “те, що вже є трагедією, на катастрофічну ситуацію”.
“Це ж розпорядження поширювалося на всіх співробітників ООН і тих, хто перебував у закладах ООН, включаючи школи, медичні центри та клініки”, — сказав Дюжаррік.
У заяві ізраїльських військових мовиться, що цивільне населення Гази повинно евакуюватись на південь заради власної безпеки.
“Дистанціюйтеся від терористів ХАМАС, які використовують вас як живий щит”, – додали у ЦАХАЛі.
Умови життя в секторі Газа різко погіршилися після того, як Ізраїль поставив анклав під повну блокаду, що не дозволяло продовольству, паливу, паливу та будь-якій іншій гуманітарній допомозі чи предметам першої необхідності перетинати смугу. Сектор Гази з населенням понад два мільйони осіб уже зіткнувся з гуманітарною кризою, але зараз ООН називає ситуацію катастрофічною.
Єдина електростанція в Газі припинила вироблення електроенергії в середу через брак палива, зупинивши все, і велика частина регіону не має проточної води. Лікарні переповнені пораненими пацієнтами та закінчуються життєво важливі запаси; пальне для генераторів і транспортних засобів стрімко скорочується; їжі та води стає дефіцитніше; і не зрозуміло, коли гуманітарна допомога може бути допущена.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що блокада Сектору Гази порушує міжнародне право.
Минулої ночі приміщення Українського культурного центру в Тель-Авіві обклеїли провокативними листівками. Наразі ведеться розслідування, вандалів розшукують.
У Львівській області під час ракетно-дронової атаки РФ 13 грудня пошкоджено одразу шість об’єктів критичної інфраструктури.
Більшість активних енергоблоків підконтрольних Україні АЕС скоротили потужність через масовану атаку Росії 13 грудня.
Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.
Служба безпеки запустила чат-бот у месенджері “Телеграм” для протидії спецслужбам РФ, які намагаються завербувати українців для підпалу, теракту чи мінування.