Ізраїль десятиліття планував підірвати пейджери бойовиків «Хезболли» — WP
Джерело: The Washington Post
Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.
Розвідка Ізраїлю встановила, що члени “Хезболли” користувалися мобільними радіостанціями, які містили вибухівку. Завдяки цьому “Моссад” мав змогу не тільки прослуховувати комунікації, але й дистанційно активувати вибухові пристрої у цих радіостанціях. Протягом дев’яти років Ізраїль отримував доступ до внутрішніх комунікацій угруповання, чекаючи на відповідний момент для активації вибухівки.
У 2023 році ізраїльські спецслужби розпочали другу фазу операції — впровадження пейджерів, оснащених вибухівкою. Для цього “Моссад” скористався контактами з постачальником пейджерів Apollo, що походили з Тайваню. Пропозицію щодо придбання цих пристроїв передала колишня представниця тайванської компанії на Близькому Сході, яка створила власну фірму та мала ліцензію на продаж пейджерів.
Виготовлення пейджерів було доручено ізраїльським підприємствам під наглядом “Моссаду”, щоб гарантувати можливість дистанційного контролю та активації вибухівки. Кожен пейджер містив вибухівку, яку було майже неможливо виявити навіть при розбиранні пристрою.
Ізраїльський сигнал міг активувати одночасний вибух тисяч пристроїв, а двоетапна процедура для перегляду повідомлень робила операцію ще небезпечнішою для бойовиків. Користувачі пейджерів мали натискати дві кнопки для перегляду повідомлення, що майже гарантувало серйозні поранення при вибуху.
Восени 2023 року прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зібрав свою команду радників з безпеки, щоб обговорити подальші дії проти “Хезболли”. Через загострення ситуації на півдні Лівану Ізраїль поставав перед ризиком того, що вибухівку в пейджерах можуть виявити. Однак загроза потужної відповіді з боку “Хезболли”, підтриманої Іраном, утримувала їх від негайної активації плану.
Зрештою Нетаньягу схвалив операцію, і “Моссад” розпочав її підготовку до виконання, враховуючи можливі наслідки як для Ізраїлю, так і для регіональної стабільності. Додамо, шо попри заяву ЗМІ, президент Ізраїлю Іцхак Герцог заперечив інформацію щодо причетності спецслужб країни до підриву пейджерів членів угруповання “Хезболла” у Лівані.
- За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).
- Дубайська авіакомпанія Emirates Airlines заборонила пасажирам перевозити пейджери й рації на своїх літаках після операції, проведеної, як вважається, Ізраїлем з метою враження бойовиків “Хезболли”.
Протягом ранку 28 листопада РФ двічі завдала ракетного удару по Україні. Спершу було запущено ракети з Чорного моря. Після відбиття цієї атаки у повітряний простір увійшли ракети, випущені з авіації.
Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.
Адміністрація президента США Джо Байдена готує новий пакет озброєння для України на суму у 725 000 000 доларів.
28 листопада відзначають Всесвітній день милосердя. Християни сьогодні вшановують преподобномученика Стефана Нового.
За даними синоптиків у четвер, 28 листопада, у низці областей пройдуть дощі.