Ізраїль і ХАМАС планують звільнити більше заручників на тлі спроб продовжити перемир’я

Джерело: Reuters

Очікується, що ХАМАС та Ізраїль звільнять більше заручників в середу, 29 листопада, в останній день шестиденного перемир’я.

Ізраїльські ЗМІ з посиланням на офіс прем’єр-міністра повідомили, що Ізраїль отримав список заручників, яких ХАМАС очікує звільнити в середу.

Ізраїль заявив, що перемир’я може бути продовжено, якщо ХАМАС продовжить звільняти щонайменше 10 ізраїльських заручників на день.

Бойовики ХАМАС і союзне з ними угруповання “Ісламський джихад” звільнили у вівторок 12 заручників, довівши загальну кількість звільнених з початку перемир’я до 81. Це були переважно ізраїльські жінки та діти, а також іноземні громадяни.

Невдовзі Ізраїль звільнив 30 палестинців із в’язниці Офер на окупованому Західному березі річки Йордан та центру ув’язнення в Єрусалимі. Таким чином, загальна кількість палестинців, звільнених за час перемир’я, досягла 180 осіб.

Катар, який був посередником у непрямих переговорах між ХАМАС та Ізраїлем, у вівторок, 28 листопада, прийняв керівників розвідки ізраїльського Моссаду та ЦРУ США.

Офіційні особи обговорили можливі параметри нового етапу угоди про перемир’я, включаючи звільнення ХАМАСом заручників чоловіків або військовослужбовців, а не лише жінок та дітей.

Перед зустріччю Катар поспілкувався з ХАМАС, щоб зрозуміти, на що вони можуть погодитися.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.