Ізраїль підтердив смерть чотирьох своїх громадян у полоні ХАМАС

Джерело: The Times of Israel

Армія оборони Ізраїлю підтвердила загибель чотирьох ізраїльських громадян, які були заручниками у полоні ХАМАС. Військові не можуть негайно підтвердити обставини їхньої загибелі, але будуть повністю розслідувати їх смерть.

Серед загиблих Хаїм Пері (79), Амірам Купер (84), Йорам Мецгер (80) і Надав Попплвелла (51).

“За нашими оцінками, четверо були вбиті разом у районі Хан-Юніс кілька місяців тому, коли їх утримували терористи ХАМАС і коли сили ЦАХАЛу діяли в Хан-Юнісі”, — сказав речник ЦАХАЛу контр-адмірал Деніел Хагарі.

За його словами, можуть виникнути “складні питання щодо обставин смерті”, нібито посилаючись на можливість того, що вони були помилково вбиті військами ЦАХАЛу або ізраїльськими авіаударами.

Бойовики ХАМАС викрали Пері, Купера і Мецгера  з кібуцу Нір Оз 7 жовтня, а Поплвелл взяли у заручники з кібуцу Нірім. Також дружину останнього теж брати у заручники, але звільнили у жовтні. Ще бойовики викрадали Тамі  — дружину Мецгера.

Раніше чотирьох заручників бачили живими на пропагандистських відео, знятих під час їхнього полону в Газі та звільнених ХАМАСом. У березні ХАМАС заявляли, що Пері, Купер і Мецгер загинули внаслідок ізраїльських ударів.

У травні бойовики поділилися пропагандистським роликом із зображенням Поплвелла, який, очевидно, був опублікований через кілька тижнів після його вбивства.

Зазначимо, що 7 жовтня терористи під керівництвом ХАМАС викрали 251 особу. ЦАХАЛ підтвердив загибель 41 із решти 120 заручників, які, як вважають, все ще перебувають у Секторі Газа.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.