Ізраїль планує випустити облігації для фінансування війни проти ХАМАСу – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Цього року Ізраїль змушений буде реалізувати майже рекордну кількість облігацій для фінансування війни проти терористичного угруповання ХАМАС.

Як розповіли у виданні, уряд Ізраїлю переважно покладатиметься на ринки боргових зобов’язань у шекелях, збільшуючи емісію. Водночас влада планує продавати більше облігацій в іноземній валюті, особливо за допомогою приватних угод.

За словами представників Мінфіну, у 2024 році уряд має намір залучити більше запозичень, ніж у будь-коли раніше, окрім 2020 року, коли довелося позичати значні кошти, щоб стримати наслідки пандемії, спричиненої COVID-19.

Посадовці Мінфіну на умовах анонімності розповіли, що збільшення видатків Ізраїлю на оборону викликає занепокоєння, хоча, за їхніми словами, нещодавні заходи, такі як запровадження нових податків, мають забезпечити стабільне співвідношення боргу до валового внутрішнього продукту найближчими роками.

На думку посадовців Головного фінансового управління, які відповідають за управління ізраїльським боргом у $300 млрд, економічна напруга зменшиться, коли військові згорнуть деякі операції, а більшості резервістів буде дозволено повернутися на робочі місця.

За словами Алекса Забежинського, головного економіста Meitav DS Investments, загальний обсяг боргових запозичень становитиме близько 210 млрд шекелів ($58 млрд). Цей тягар значною мірою ляже на внутрішній ринок, на який влада зазвичай спрямовує близько 80% своїх фінансових потреб. Така стратегія орієнтована на пенсійні фонди та інших великих інституційних інвесторів, які разом управляють майже 3 трильйонами шекелів заощаджень.

Повідомляється, що з початку конфлікту Ізраїль не випускав валютних облігацій на відкритих ринках. Натомість уряд продавав борги в доларах, євро та єнах через приватні розміщення, які, як правило, купують лише кілька інвесторів.

Утім, перед урядом стоїть складне завдання – оплатити військові витрати, які, за оцінками центрального банку, становитимуть майже $70 млрд – понад 10% річного ВВП – протягом 2023-2025 років.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.