Ізраїль пообіцяв Хезболі помститися після убивства 12 дітей і підлітків
Джерело: Reuters.
У неділю тисячі присутніх відвідали похоронні церемонії за 12 дітьми та підлітками, які загинули на спортивному майданчику “Маджал Шамс” в результаті ракетного удару на зайнятих Ізраїлем Голанських висотах. Ізраїль обіцяю швидку відплату бойовикам Хезболли в Лівані, хоч останні намагаються заперечити будь-яку причетність до убивства дітей і підлітків.

Похорони дітей і підлітків, убитих на Голанських висотах, джерело: Reuters
Після смертоносного удару “Хезболла” спочатку оголосила, що обстріляла ізраїльські військові об’єкти на Голанських висотах. Проте згодом заперечила причетність до нападу на “Мадждал Шамс”, заявивши, що “не має абсолютно ніякого відношення до інциденту, і категорично заперечує всі неправдиві звинувачення з цього приводу”.
Ізраїль заявив, що ракета була випущена з району на північ від села Чебаа на півдні Лівану, поклавши провину прямо на підтримуване Іраном угруповання та заявивши, що “Хезболла” несе “однозначну відповідальність”.
Це була найсмертоносніша атака з-за північного кордону Ізраїлю за останні декілька місяців бойових дій, унаслідок чого існує значна загроза ескалації конфлікту.
Два джерела безпеки повідомили Reuters, що “Хезболла” перебуває у стані підвищеної боєготовності та завчасно очистила деякі ключові об’єкти як на півдні Лівану, так і в східній долині Бекаа на випадок можливого нападу Ізраїлю.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що є всі ознаки того, що ракета, яка влучила в спортивний майданчик, де діти грали у футбол, була випущена Хезболлою, і заявив, що Вашингтон підтримує право Ізраїлю на захист. Проте, Блінкен додав, що США не бажають ескалації конфлікту.
Довідка: Голанські висоти – території, захопленій у Сирії Ізраїлем під час війни шестиденної на Близькому Сході 1967 року. Сирія і більшість країн світу, зокрема й Україна, не визнають суверенітет єврейської держави над Голанськими висотами.
Питання статусу цієї території неодноразово розглядалися Радою безпеки ООН, яка ухвалила низку рішень. Серед них – резолюція № 242 від 1967 р., яка визначає статус Голанських висот як сирійської території, окупованої Ізраїлем.
- Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац попередив французького колегу Стефана Сежурне про потенційну змову за підтримки Ірану, спрямовану проти ізраїльських спортсменів і туристів під час Олімпійських ігор у Парижі.
- 24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.