Ізраїль вночі завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази за увесь час війни – Reuters

Джерело: Reuters

У ніч на 16 жовтня Ізраїль завдавав найсильніших ударів по Сектору Гази за увесь час війни. На території анклаву очікується початок наземної операції.

Як розповіли у виданні, очікується відкриття пункту перетину кордону з Газою для іноземних громадян. Цей процес контролюватиме Єгипет.

“Ізраїль здійснює найінтенсивніші бомбардування Гази, запровадив сувору блокаду та готує наземне вторгнення”, – йдеться в матеріалі.

За словами палестинців з Сектору Гази, нічні бомбардування Ізраїлю були найсильнішими з тих пір, як він розпочав свої атаки у відповідь минулого тижня. Зокрема бомбардування було особливо сильним у місті Газа, включаючи авіаудари по районах навколо двох головних лікарень міста.

Передбачається, що запасів палива в усіх лікарнях у секторі Гази вистачить ще приблизно на 24 години, що піддає ризику тисячі пацієнтів. Влада Гази заявила, що в результаті ударів у відповідь Ізраїлю загинуло щонайменше 2670 людей, чверть з них діти, а майже 10 000 отримали поранення. Ще 1000 людей вважаються зниклими безвісти та, як вважають, перебувають під завалами.

Водночас вказано, що збройні сили Ізраїлю стягнули танки на кордоні з Газою, готуючись до наземного наступу. Ізраїльська авіація в неділю завдала ударів по близько 250 військових цілях, убивши командувача південного округу ХАМАС.

Своєю чергою, головнокомандувач ізраїльськими військовими генерал-лейтенант Герці Галеві сказав солдатам, що вони увійдуть у Газу, щоб викорінити ХАМАС, націлюючись на “кожне місце, кожного командира, кожного оператора”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.