Ізраїльські військові завдали серії ударів по об’єктах ХАМАСу в місті Рафах

Джерело: Reuters

Ізраїльська армія завдала серії ударів по військових об’єктах терористичного угруповання ХАМАС на півдні сектору Гази в районі міста Рафах, що на кордоні з Єгиптом.

Зазначається, що обстріл цілей завершено.

За даними інформагентства, внаслідок ізраїльських ударів загинули 37 осіб, десятки отримали поранення.

Вказано, що обстріли викликали паніку в Рафаху. За словами місцевих жителів, в атаках були задіяні ізраїльські літаки, танки й кораблі. Постраждали дві мечеті й кілька будинків.

Раніше ізраїльські військові наказали цивільному населенню залишити регіон.

В офісі прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу заявили, що він наказав військовим розробити плани евакуації Рафаха та знищення чотирьох батальйонів ХАМАСу, які, за його словами, дислокуються в цьому населеному пункті.

Нагадаємо, у січні Ізраїль сповістив Єгипет про плани розпочати військову операцію, щоб узяти під контроль кордон між сектором Гази та Єгиптом, зокрема місто Рафах.

Частина європейських лідерів, керівництво ООН, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель висловили занепокоєння щодо плану воєнної операції в Рафаху через велике скупчення цивільного населення в цьому районі.

Співзасновник штучного інтелекту OpenAI Андрій Карпати оголосив про своє рішення залишити компанію.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Державна дума РФ планує розглянути звернення депутатів невизнаного Придністров’я про “захист” від Молдови, коли воно надійде до російського парламенту.

Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.