Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою – Генштаб
Повідомляє Генеральний штаб ЗСУ в Telegram
Ворог зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
Російські окупанти за добу завдали 32 авіаційних ударів та здійснили 15 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
“Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою”, – зазначають в Генштабі.
На Куп’янському, Авдіївському, Шахтарському та Лиманському напрямках ворог вів безуспішні наступальні дії, українські сили успішно тримають оборону.
На Бахмутському напрямку українські захисники успішно відбили усі ворожі атаки.
- Українські захисники продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
- Контрнаступ українських військових триває. Зокрема за останній тиждень Сили оборони просунулись вперед на 1,7 кілометра на Мелітопольському напрямку.
- Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дав інтерв’ю та розповів про свої плани використання зброї на полі бою.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.