Ймовірно, РФ заборонила використовувати літаки А-50 в Україні – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Після втрати другого літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 Росія, ймовірно, заборонила їх використання для операцій в Україні.

На думку розвідників, імовірно ця заборона триватиме поки триватиме внутрішнє розслідування щодо нездатності захищати літак та способів зменшення загрози б оку української ППО.

Фахівці додали, що втрата можливості використовувати А-50 значно погіршить здатність військ РФ оцінювати ситуацію на фронті.

“Це прогалина в можливостях, яку Росія не може собі дозволити над спірним повітряним простором східної та південної України”, – мовиться у звіті розвідки.

Розділити припустили, що росіянам доведеться шукати варіанти, аби подолати цю прогалину шляхом перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику заради забезпечення ефективної повітряної підтримки, яку потребують сухопутні війська РФ.

“Це довготривала проблема, яка майже напевно загострилась після виведення А-50, які підтримували операції. Втома планера та екіпажу майже напевне посилиться, коли А-50 повернуть до експлуатації, а флот буде дедалі розтягнутим”, — додали у розвідці.

Фахівці резюмували, що, швидше за все, Росія спробує повернути до експлуатації раніше законсервовані А-50, щоб пом’якшити вище згадану проблему.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.