Ймовірно, РФ заборонила використовувати літаки А-50 в Україні – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
Після втрати другого літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 Росія, ймовірно, заборонила їх використання для операцій в Україні.
На думку розвідників, імовірно ця заборона триватиме поки триватиме внутрішнє розслідування щодо нездатності захищати літак та способів зменшення загрози б оку української ППО.
Фахівці додали, що втрата можливості використовувати А-50 значно погіршить здатність військ РФ оцінювати ситуацію на фронті.
“Це прогалина в можливостях, яку Росія не може собі дозволити над спірним повітряним простором східної та південної України”, – мовиться у звіті розвідки.
Розділити припустили, що росіянам доведеться шукати варіанти, аби подолати цю прогалину шляхом перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику заради забезпечення ефективної повітряної підтримки, яку потребують сухопутні війська РФ.
“Це довготривала проблема, яка майже напевно загострилась після виведення А-50, які підтримували операції. Втома планера та екіпажу майже напевне посилиться, коли А-50 повернуть до експлуатації, а флот буде дедалі розтягнутим”, — додали у розвідці.
Фахівці резюмували, що, швидше за все, Росія спробує повернути до експлуатації раніше законсервовані А-50, щоб пом’якшити вище згадану проблему.
- У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.
- У британській розвідці зреагували на вже другий збитий російський літак А-50.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.