Кабмін схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні

Джерело: МОЗ.

Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.

Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися ще у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.

Однак кардинально підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності змусили переглянути наслідки пандемії COVID-19. Та особливо повномасштабне вторгнення РФ, коли багато громадян стали вимушено обмежені у отриманні медичних послуг.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку. Відтак, до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів.

Крім того, в областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в межах надання екстреної медичної допомоги тощо.

Варто зазначити, що розбудова телемедицини в Україні активно підтримується західними партнерами.

У відомстві нагадали, що зараз в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).

У Полтаві в юридичному інституті НЮУ імені Ярослава Мудрого масово отруїлися студенти.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українські військові вже пройшли дві із трьох ліній оборони російських окупантів.

6 грудня Японія проведе онлайн-саміт лідерів Великої сімки (G7), до якого приєднається президент України Володимир Зеленський.

Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі визнаний спортсменом 2023 року за версією журналу Time після того, як він виграв “Золотий м’яч” увосьме і підвищив статус спорту в США завдяки переходу в “Інтер Маямі”.

За минулу добу, 5 грудня, ворог здійснив 101 обстріл Херсонщини, внаслідок чого троє людей загинули та ще семеро отримали поранення.