«Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню», – Ігор Клименко
Джерело: Міністерство внутрішніх справ України
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час зустрічі з представниками іноземних дипломатичних установ заявив, що внаслідок підриву Росією Каховської ГЕС станція більше не підлягає відновленню.
“У результаті теракту було зруйновано 11 прольотів верхньої частини греблі із 28-ми. 3 машинної зали ГЕС стався витік 150 тонн мастила. Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню”, – сказав Ігор Клименко.
180 населених пунктів Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей потрапили в зону надзвичайної ситуації. Там проживало приблизно 875 тисяч мешканців. Підтверджено загибель 34 осіб, а 28 отримали поранення. Наразі безвісти зниклими вважаються 39 осіб. У зоні підтоплення трьох районів евакуйовано майже чотири тисячі людей та багато домашніх тварин. Рятувальна операція вже допомогла врятувати 716 осіб, зокрема 30 дітей та 40 маломобільних осіб.
Після підриву Каховської гідроелектростанції розмір мінної загрози для узбережжя значно збільшився. Велика кількість мін викинута водою після вибуху станції, і були зафіксовані випадки самовільного підриву мін під час їх прямування вздовж течії, зокрема в Одеській та Миколаївській областях.
Міністр внутрішніх справ підкреслив, що найбільша загроза тепер зосереджена навколо Запорізької атомної електростанції.
Очільник МВС додав, що дії росіян загрожують не лише Україні.
“Для того, щоб зупинити російський терор – потрібна особлива формула. І це – українська формула миру”, – наголосив Клименко.
- На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України щодо засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі – ділянки пляжів та плавнів, розповів Суспільному завідувач відділу охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.