У Будапешті 28 країн засудили екоцид, спричинений вторгненням РФ в Україну

Джерело: пресслужба МОЗ

На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.

Спільну заяву вже підтримали Андорра, Албанія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Італія, Греція, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Словаччина, Швеція та Велика Британія.

“Ми засуджуємо агресивну війну Росії проти України, яка прямо суперечить цілям нашої конференції, а саме: загрожує кліматичній стійкості, біорізноманіттю, екологічній чистоті та створює прямі транскордонні небезпеки і ризики, з якими ми маємо боротися сьогодні. Ми наголошуємо, що Росія повинна бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти неї. У звʼязку з цим ми вважаємо, що Росія повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включаючи відшкодування шкоди, завданої такими діями”, – йдеться у тексті заяви.

У відомстві додали, що протягом наступних двох тижнів інші країни зможуть також долучитися до цієї заяви та підтримати Україну.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.