У Будапешті 28 країн засудили екоцид, спричинений вторгненням РФ в Україну

Джерело: пресслужба МОЗ

На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.

Спільну заяву вже підтримали Андорра, Албанія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Італія, Греція, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Словаччина, Швеція та Велика Британія.

“Ми засуджуємо агресивну війну Росії проти України, яка прямо суперечить цілям нашої конференції, а саме: загрожує кліматичній стійкості, біорізноманіттю, екологічній чистоті та створює прямі транскордонні небезпеки і ризики, з якими ми маємо боротися сьогодні. Ми наголошуємо, що Росія повинна бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти неї. У звʼязку з цим ми вважаємо, що Росія повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включаючи відшкодування шкоди, завданої такими діями”, – йдеться у тексті заяви.

У відомстві додали, що протягом наступних двох тижнів інші країни зможуть також долучитися до цієї заяви та підтримати Україну.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.