Канада бере на себе річне головування у G7
Джерело: Букви
З 1 січня 2025 року Канада стала головувати у G7, змінивши Італію відповідно до ротаційного принципу. Це триватиме 2025 рік.
Оттава визначила пріоритетами свого головування економічний розвиток на основі взаємовигідного співробітництва, боротьбу зі змінами клімату та адаптацію до швидкого прогресу технологій.
Наступний саміт G7 відбудеться в Кананаскісі, провінція Альберта. За понад 40 років участі у G7 Канада вже шість разів приймала зустрічі на своїй території.
Головування Канади збіглося зі складною політичною ситуацією в країні. Після розколу в урядовій команді прем’єр-міністра Джастіна Трюдо Кабінет міністрів може піти у відставку достроково, що ставить під загрозу його подальше перебування на посаді.
До складу Групи семи входять США, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина, Канада і Японія, а також Європейський Союз. Росія була виключена з формату у 2014 році після анексії Криму.
- Команда новообраного президента США Дональда Трампа прокоментувала його висловлювання щодо можливості купівлі Гренландії, повернення контролю над Панамським каналом та приєднання Канади як нового штату. Основною причиною залишається прагнення Штатів зміцнити свій вплив.
У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.
3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.
На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.
У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.