Канада офіційно відмовилася співпрацювати з Росією щодо Арктики
Джерело: росЗМІ
Канада офіційно відмовляється від будь-якої співпраці з Росією щодо Арктики, заявив прем’єр-міністр країни Марк Карні. За його словами, призначення спеціального посла з питань Арктики покликане зміцнити взаємодію з союзниками, але РФ не входить до цього кола.
Росія ніяк не є однією з цих країн, – наголосив він на пресконференції в Монреалі.
Наприкінці 2024 року уряд Канади запровадив посаду спеціального посла з питань Арктики у структурі МЗС. Як пояснили у відомстві, це рішення спрямоване на зміцнення безпеки та стабільності в регіоні.
Тим часом у Європі зростає занепокоєння щодо намірів Росії в Арктиці. За даними розвідки, Кремль може застосувати силу для встановлення контролю над природними ресурсами, що стають доступними через глобальне потепління. Норвезька розвідка повідомляла, що кораблі та підводні човни Північного флоту РФ вперше за 30 років почали виходити на бойове чергування з тактичним ядерним озброєнням.
Раніше Швеція, яка нещодавно приєдналася до НАТО, оголосила про готовність відправити до Арктики бригаду спецпризначенців, щоб стримувати потенційну агресію Росії в регіоні.
З погляду російського керівництва від Північного флоту залежить виживання країни, тому росіяни “готові вдатися до великих ризиків, щоб його захистити”. Вони можуть вважати за необхідне пересунути лінії оборони до Норвегії та Фінляндії.
Якщо таке станеться, шведські спецпризначенці будуть одними з перших підрозділів, котрі прийдуть на допомогу своїм сусідам. Швеція також допомагає готуватися до війни в Арктиці своїм союзникам НАТО; Так, у спеціальному субарктичному центрі підготовку проходять американські солдати.
- США та Росія розглядають можливість економічної співпраці в Арктиці, зокрема у сфері видобутку ресурсів і використання торговельних шляхів, повідомляють поінформовані джерела. Це частина ширшої політики президента США Дональда Трампа щодо нормалізації відносин із Москвою.
- Керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Великої Британії Джордж Робертсон заявив, що Китай та РФ становлять “смертельну” загрозу для Сполученого Королівства та блоку НАТО загалом.
- 12 жовтня 2023 року призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
На закинутій приватній ділянці в одному із сіл Броварського району Київщини команда служба порятунку тварин КАРГ виявила поранене лисеня, котра потрапило в іржавий капкан. Тварина застрягла біля дерева, до якого був прикріплений металевий пристрій.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.