США повинні бути готові до одночасної війни з РФ та Китаєм – звіт

Джерело: Reuters

12 жовтня призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.

Звіт Комісії з’явився на тлі напруженості з Китаєм зокрема через Тайвань, та загострення політичного протистояння з Росією через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Наразі невідомо чи оприлюднили у доповіді інформацію стосовно будь-якої співпраці Китаю та Росії у сфері ядерного озброєння.

Ми стурбовані… між ними може бути якась остаточна координація, яка призведе нас до цієї конструкції двох воєн, — зазначив високопосадовець на умовах анонімності.

Зауважується, що отримані висновки перевернуть нинішню стратегію національної безпеки США, яка передбачає перемогу в одному конфлікті, з одночасним стримуванням іншого, і вимагатиме величезного збільшення витрат на оборону.

Виступаючи на брифінгу, присвяченому публікації звіту, сенатор Джон Кайл наголосив, що президент США спільно з Конгресом мають “донести до американського народу”, що більші витрати на оборону є невеликою ціною, аби запобігти можливій ядерній війні за участю Сполучених Штатів, КНР та РФ.

Доповідь суперечить позиції президента США Джо Байдена про те, що нинішнього ядерного арсеналу США достатньо для стримування об’єднаних сил Росії та Китаю.

Сполучені Штати та їх союзники повинні бути готові стримувати і перемогти обох супротивників одночасно, — мовиться у звіті Комісії. — Міжнародний порядок під керівництвом США та цінності, які він підтримує, перебувають під загрозою з боку китайського та російського авторитарних режимів.

У 2022 році Конгрес створив комісію з шести демократів і шести республіканців, щоб оцінити довгострокові загрози Сполученим Штатам і рекомендувати зміни у звичайних і ядерних силах США.

Загрози з боку КНР та РФ матимуть найбільшу ймовірність вже з 2027 року, тому “рішення необхідно приймати зараз, щоб нація була готова”, зазначили у 145-сторінковому звіті.

У звіті також зауважили, що 30-річна програма модернізації ядерної зброї США, яка розпочалася в 2010 році і, за оцінками в 2017 році, коштуватиме близько 400 мільярдів доларів до 2046 року, повинна бути повністю профінансована для модернізації всіх боєголовок, систем постачання та інфраструктури.

Інші рекомендації містили розміщення більшої кількості тактичної ядерної зброї в Азії та Європі, розробку планів розміщення деяких або всіх резервних ядерних боєголовок США та виробництво більшої кількості стратегічних бомбардувальників B-21 і нових атомних підводних човнів класу Columbia понад заплановану кількість.

Комісія також закликала збільшити “розмір, тип і позицію” звичайних сил США та союзників, інакше доведеться збільшити залежність від ядерного озброєння.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.