Канада – перша країна, яка друкуватиме попередження про шкоду паління на кожній цигарці

Джерело: BBC.

Канада – перша країна у світі, яка почне друкувати попередження про шкоду паління на кожній цигарці. Метою цього є утримати молодь від шкідливої звички та заохотити курців відмовитись від неї.

Наприклад, друкуватимуть наступні написи: “Цигарки шкодять вашим органам”, “Цигарки викликають рак”, “Отрута в кожній затяжці” тощо. Попередження друкуватимуть біля фільтра французькою та англійською мовами.

Написи з’являться вже наступного року. До липня 2024 року виробників зобов’яжуть друкувати написи на всіх цигарках великого розміру. Також до квітня 2025 року – попереджувальні етикетки мають бути на всіх цигарках звичайного розміру та маленьких цигарках із фільтром.

“Попередження про шкоду куріння на окремих сигаретах, ймовірно, підштовхнуть деяких курців до спроби кинути палити і можуть запобігти початку куріння серед молоді”, – сказав доктор Роберт Шварц з університету Торонто.

У Канаді з’явилися попереджувальні написи на пачках цигарок з 1989 року. Також у 2000 році уряд ухвалив рішення щодо вимог про графічні попередження на пачках тютюнових виробів.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.