Канада та Україна підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом
Джерело: МЗС
3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.
Як зауважили у пресслужбі, укладення угоди дозволить належно забезпечити надійний обмін сторонами інформацією щодо співпраці у зміцненні оборони та безпеки.
Цей крок також є практичним втіленням положень безпекової угоди, підписаної лідерами України та Канади Володимиром Зеленським і Джастіном Трюдо 24 лютого 2024 року.
Сьогоднішнє підписання нового міжнародного договору між Україною та Канадою свідчить про високий рівень взаємоповаги та довіри між двома державами, відносини яких мають характер особливого партнерства, – додали у відомстві.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.