Канада та Україна підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом

Джерело: МЗС

3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.

Як зауважили у пресслужбі, укладення угоди дозволить належно забезпечити надійний обмін сторонами інформацією щодо співпраці у зміцненні оборони та безпеки.

Цей крок також є практичним втіленням положень безпекової угоди, підписаної лідерами України та Канади Володимиром Зеленським і Джастіном Трюдо 24 лютого 2024 року.

Сьогоднішнє підписання нового міжнародного договору між Україною та Канадою свідчить про високий рівень взаємоповаги та довіри між двома державами, відносини яких мають характер особливого партнерства, – додали у відомстві.

У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону. 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну. 

Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”. 

Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.