Канада виділить близько 44 млн доларів для України

Джерело: пресслужба уряду Канади

Канада оголосила про виділення близько 44 млн доларів (66 млн канадських дол.) для підтримки оборони України. Цю новину оголосив міністр національної оборони Канади Білл Блер під час засідання у форматі “Рамштайн”.

Крім того, він повідомив про планований внесок у розмірі 60 мільйонів доларів у Коаліцію з нарощування потенціалу військово-повітряних сил UDCG.

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку програми стійкості винищувачів F-16 в Україні. Зокрема, вони будуть використані для постачання життєво необхідних матеріалів та обладнання для F-16, таких як запасні частини, станції озброєння, авіоніка та боєприпаси.

Цей внесок доповнить раніше оголошену підтримку Канади програми з підготовки F-16 для України. У січні Блер повідомив про надання Канадою цивільних інструкторів, літаків та допоміжного персоналу відповідно до контракту з монреальською компанією Top Aces Inc. Вартість цієї підтримки становить приблизно 15 мільйонів доларів і планується її надання з лютого 2024 року по 2025 рік.

Крім того, Канада забезпечує навчання англійської мови військовослужбовців ВПС України в мовній школі канадських сил.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.