Канада оголосила новий оборонний пакет допомоги Україні: деталі

Джерело: пресслужба уряду Канади

23 січня міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про постачання Україні десяти багатоцільових човнів компанії Zodiac вартістю близько 20 мільйонів доларів.

Блер взяв участь у 18-му засіданні у форматі “Рамштайн”, яке організував міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін. У зустрічі взяли участь представники понад 50 країн, які підтвердили свою відданість наданню Україні необхідної військової підтримки.

Ці багатомоторні надувні катери з жорстким корпусом (RHIB) допоможуть Україні у проведенні різноманітних морських операцій, включаючи пошуково-рятувальні роботи, транспортування військ і вантажів, спостереження і розвідку. Кожен човен оснащений сучасною сенсорною, навігаційною та комунікаційною системою.

Пакет допомоги включає проведення навчання українських операторів, а також надання причепів та запасних частин. Очікується, що передача катерів з навчанням завершать наприкінці весни 2024 року.

Окрім цього, вже з наступного місяця, на підтримку підготовки F-16 для ЗСУ, Канада надасть цивільних інструкторів, літаки та допоміжний персонал, найнятий за контрактом з монреальською компанією Top Aces з метою сприяння зусиллям Данії та Франції.

Підтримка оцінюється приблизно в 15 мільйонів доларів. Навчання розпочнеться в лютому 2024 року і триватиме до 2025 року.

Канада також проводить навчання англійської мови для військовослужбовців ВПС України в мовній школі Збройних сил Канади. Ця робота стане вагомим внеском у виконання місії з оснащення ЗСУ винищувачами F-16.

Міністр Блер також оголосив про участь Канади у двох коаліціях можливостей, а саме коаліції бронетанкової техніки та коаліції військово-повітряних сил.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.