Канада заблокувала громадянство російській блогерці, яка критикувала війну Росії в Україні
Джерело: The Guardian
Російській антивоєнній активістці Марії Карташевій загрожує депортація з Канади після того, як її заявку на громадянство заблокували на тій підставі, що її публікації в блозі порушували закони РФ.
Карташева, засновниця Російсько-канадського демократичного альянсу, втекла з Росії у 2019 році через занепокоєння щодо посилення придушення інакомислення з боку президента РФ Володимира Путіна. У 2022 році, живучи в Оттаві, вона дізналася, що два її дописи в блозі про бійню в Бучі російськими військами привернули увагу чиновників у Москві.
У Росії її заочно звинуватили в поширенні “завідомо неправдивої інформації” про російські війська. Її визнали винною та засудили до восьми років позбавлення волі.
“Мене карають за написання того, що Канада вважає правдою про дії Росії”, – сказала вона.
Карташева, яка подала заяву на отримання громадянства, повідомила канадських чиновників про засудження. Відповідно до канадського імміграційного законодавства, якщо заявника звинувачують у злочині в іншій країні, який має еквівалент згідно з кримінальним кодексом Канади, заяву може бути відхилено.
І все-таки їй надіслали запрошення на церемонію отримання віртуального громадянства. За кілька хвилин до церемонії, здебільшого як формальність, заявників запитують, чи притягували їх до кримінальної відповідальності.
“Я вважала, що вони знайомі з моєю справою, тому що я надіслала всю документацію, і пояснення, що закон був політичним і використовувався для переслідування тих, хто виступає проти уряду. Тому я сказала, що мене звинуватили та засудили в Росії”, – сказала вона.
Тоді чиновники сказали Карташевій, що її відповідь означала, що вона не може бути присутньою на церемонії.
У грудні канадські чиновники повідомили їй у листі, що її засудження в Росії узгоджується зі злочином кримінального кодексу, пов’язаним з поширенням неправдивої інформації.
Професорка права Університету Торонто Одрі Маклін сказала, що ця справа є результатом “надмірно старанного” службовця з питань громадянства, і поставила під сумнів рішення відкликати її під час церемонії.
“Цю особу вже схвалили на отримання громадянства, і вони мали інформацію про це заочне засудження перед тим, як запланувати її участь у церемонії”, – написала вона в електронному листі.
Карташева каже, що в результаті цього рішення вона хвилюється, що може зіткнутися з ризиком депортації назад до Росії.
“Я знаю, що шанси низькі, але так багато речей пішло не так. Як я можу не хвилюватися, що мене можуть депортувати?”
Депутат від Консервативної партії Том Кмієц назвав плутанину у справі Карташевої “дурістю” і зазначив, що її потрібно швидко виправити.
“У Канаді немає закону, який би стверджував, що ви не можете критикувати наших військових, політиків, наш уряд – це є частиною життя в демократії”, – сказав Кмієц.
Департамент імміграції Канади заявив, що раніше “ретельно вивчив” справу Карташевої.
“Залученим особам буде запропонована можливість пояснити, що сталося, і надати будь-яку іншу інформацію, пов’язану з обвинуваченням або засудженням, і офіцер візьме цю інформацію до уваги, ухвалюючи своє рішення”, – заявили у департаменті.
- Лефортовський суд у Москві оштрафував російську телеведучу та блогерку Настю Івлєєву на 100 000 рублів за організацію “голої вечірки”.
- Аліна Маслова, блогерка та співачка з Молдови, яка проживає і працює в Москві, обрала для святкування Нового року Драгобрат. Вона розмістила фото з Карпатського курорту, демонструючи свою подорож.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.