Канцлер Австрії підтвердив свою участь у Саміті миру – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/X

22 травня канцлер Австрії Карл Негаммер у розмові з президентом Володимиром Зеленським підтвердив свою участь у саміті миру, що відбудеться у Швейцарії.

Зеленський висловив вдячність Негаммеру за підтримку Саміту миру у Швейцарії, підтвердження своєї участі та “активну роботу із залучення інших країн”.

Ми також цінуємо внесок Австрії в гуманітарне розмінування українських територій і розраховуємо на розширення цієї співпраці, – наголосив глава держави.

Також сторони обговорили участь австрійського бізнесу у відновленні України та скоординували майбутні спільні заходи.

Зауважимо, станом на сьогодні Швейцарія отримала понад 50 підтверджень від понад 160 делегацій, запрошених нейтральною країною на саміт наступного місяця, який, як сподівається Берн, прокладе шлях до мирного процесу в Україні, заявила президентка країни Віола Амгерд 15 травня.

7 травня президент Зеленський повідомив деталі підготовки до проведення Глобального саміту миру у Швейцарії. Він провів низку міжнародних переговорів – з лідерами Бельгії, Іспанії, Латвії та Фінляндії, особисто запросивши партнерів на Саміт, висловивши вдячність за підтвердження участі.

8 травня канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив президента України Володимира Зеленського у підтримці мирного саміту, запланованого на червень у Швейцарії, і підтвердив свою участь.

14 травня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, котрий зокрема підтвердив свою участь у Глобальному саміті миру, що відбудеться у Швейцарії.

15 травня представники Грузії, Ліхтенштейну та Малаві також підтвердили участь в українському саміті миру.

6 квітня глава держави заявив, що Україна розраховує на присутність приблизно 80-100 країн на першому інавгураційному Саміті миру у Швейцарії. Зокрема очікується присутність представників Індії, Бразилії, Південної Африки та Саудівської Аравії.

Зеленський додав, що Україна розраховує на присутність приблизно 80-100 країн на першому інавгураційному Саміті миру у Швейцарії.

Раніше стало відомо, що китайська сторона розглядає участь в українському Саміті миру у Швейцарії та виступає “за сприяння мирним переговорам”.

Посол КНР у Швейцарії Ван Шіхтінг зазначив, що країна “уважно стежить за планами щодо переговорів”.

За словами Шіхтінга, усі сторони мають “працювати над припиненням війни”. Він також застеріг від “погіршення ситуації або навіть виходу з-під контролю”. Відповідаючи на запитання стосовно військової допомоги РФ, посол заявив, що “КНР не продає летальну зброю сторонам конфлікту”.

Нещодавно глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.

Китайський міністр зазначив, що Китай підтримує скликання міжнародної мирної конференції, на яку погодяться і Україна, і Росія, в якій усі сторони братимуть участь на “рівних правах і матимуть можливість неупереджено та чесно обговорити всі мирні плани”.

Після дипломатичних зустрічей у Москві ввечері 2 березня Міністерство закордонних справ Китаю заявило 3 березня, що переговори будуть “єдиним способом припинити” російсько-українську війну.

Раніше постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Варто зазначити, глава РФ Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.

Своєю чергою, в Інституті вивчення війни (ISW) застерегли, що президент Росії Володимир Путін намагається переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів без участі Києва.

Довідка. Глобальний саміт миру – майбутня міжнародна зустріч на рівні лідерів країн, яку готує Україна та Швейцарія для проведення у червні 2024 року в Люцерні. Україна і Швейцарія почали підготовку до саміту на рівні лідерів країн з 16 січня.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.