Кандидат до Антикорупційної ради Міноборони Свинаренко в 2021 році брав участь у побитті кореспондента Букв

Джерело: #Букви

Сьогодні, 7 січня, стартувало голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. Один зі кандидатів, Олексій Свинаренко, у 2021 році брав участь у побитті журналіста Букв.

21 липня 2021 року на журналіста Букв Олександра Кужельного напали біля суду, де розглядали справу щодо депортації до Білорусі активіста Олексія Боленкова.

Серед нападників були Олексій Свинаренко, керівник організації “Національний спротив”, і громадянин РФ, раніше засуджений там за скоєння ряду тяжких злочинів у складі групи осіб, Михайло Шаланкевич.

За словами Кужельного, нападників було двоє: один плюнув у нього, а потім другий ударив в обличчя. Згодом “Букви” з’ясували, що це були керівник праворадикальної організації “Національний спротив” Олексій Свинаренко (Сталкер) та громадянин Росії, який останні два роки перед нападом мешкав у Києві, Михайло Шаланкевич (на прізвиського Ганс): на знятому на місці подій відео видно, як останній б’є журналіста.

Згодом Печерське управління поліції Києва повідомило про завершення досудового розслідування нападу на кореспондента видання “Букви” Олександра Кужельного під стінами Шостого апеляційного адміністративного суду Києва 21 липня. За цими даними, одній особі – Шаланкевичу – повідомили про підозру за статтею 296 (“Хуліганство”) Кримінального кодексу, обвинувальний акт скерували до суду.

Відповідь Нацполіції на запит ZMINA

Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.

  • 26 грудня Міністерство оборони анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.